Bez pobjednika na Tušnju: Haskić novim golom donio bod Veležu

Posljednja utakmica 11. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine donijela je zanimljivu utakmicu i podjelu bodova.

Fudbaleri Tuzla Cityja i Veleža podijelili su po bod u utakmici 11. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine odigravši na Tušnju 1:1.

Mnogo bolje su fudbaleri Veleža ušli u ovu utakmicu i već u uvodnom dijelu meča prave nekoliko odličnih prilika pred golom Nevresa Fejzića. Sve je počelo od šuta Dine Halilovića, ide lopta pored gola. U sedmoj minuti Dino Halilović ponovo prijeti. Odlično je šutirao, stativa je spriječila slavlje Rođenih. Prijete nakon toga Guliashvili i Šikalo, ali bez promjene rezultata.

I kako to obično biva, prema nekom nepisanom pravilu, slijedi kazna. Tuzla City praktično iz prve prave prilike dolazi do vodstva. Veliku grešku je napravila zadnja linija Veleža, Halilović je mlako ušao u duel nakon jedne slabe povratne lopte svog saigrača, a to je iskoristio Alen Mašović, presjekao pas i izašao sam na golmana Hadžikića i rutinski ga savladao za vodstvo.

Umalo nakon prvog gola odmah da stigne i drugi. Mirzad Mehanović je pobjegao odbrani Veleža, ali iz neposredne blizine nije uspio da savlada Hadžikića. Na drugoj strani velika prilika za Guliashvilija, ali Veležov Gruzijac slabo šutira. Do kraja poluvremena još po neki pokušaj, uglavnom pred golom Tuzla Cityja, ali nije više bilo tako zrelih prilika kao u prvih pola sata utakmice.

U nastavku susreta apsolutna terenska dominacija Veleža, koji drži loptu gotovo stalno u svom posjedu. Tuzla City im je prepustila posjed, stala u čvrst blok nazad i to je dalo rezultate. Napadi Veleža su bili jalovi, bez pravih prilika da se ugrozi gol Fejzića. Takva igra potrajala je sve do pogotka u 72. minuti utakmice. Bruno de Oliveira je lijepom dugom loptom pronašao na desnoj strani Antu Oreča, koji probija desnu stranu, odigrava na drugu stativu, gdje je neobjašnjivo zaboravljen ostao Nermin Haskić i samo se naklonio lopti, te postigao svoj sedmi gol u Premijer ligi.

Mogla je Tuzla City odmah da ponovo stigne u vodstvo poslije jednog dobrog napada, šut Nukića ide preko gola. Na drugoj strani velika šansa za Rođene da stigne do potpunog preokreta. Izbjegao je Adnan Džafić ofsajd zamku, krenuo sam ka golu Fejzića, ali onda slabo reagovao i propala je fantastična prilika za Velež.

U sudijskoj nadoknadi vremena Adnan Džafić je oboren po sredini gola, na samoj ivici kaznenog prostora sa leđa, od strane Mustafe Šukilovića. Frano Jelić nije imao dilemu, pokazuje crveni karton kapitenu Tuzlaka, a Rođeni dobijaju odličnu priliku. Šutirao je Adnan Džafić, lopta je prošla kroz živi zid, ali pogađa na putu prema golu Fejzića samo svog saigrača Sašu Domića, tako da propada i ta posljednja šansa za Rođene.

Tuzla City sa ovim bodom sada ima devet i nalazi se na 10. mjestu Premijer lige BiH, dok Velež dolazi do 18. boda i trenutno su peti.