Velež slavio na Grbavici protiv Želje i izbio na treće mjesto

Utakmicu u okviru 17. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na Grbavici su odigrali Željezničar i Velež, a minimalnu pobjedu od 1:0 ostvarila je ekipe iz Mostara.

Gosti su uoči ove utakmice bili u dosta boljoj formi od svojih domaćina, a na kraju su uspjeli da ostvare pobjedu.

Na samom otvaranju utakmice velika prilika za domaći tim. Haračić se lijeo oslobodio Oliveire, šutirao, ali lopta ide tik pored stative.

Nakon toga bez pravih uzbuđenja sve do 26. minute kada je Amoah bio u dobroj prilici, ali je Oliveira dobro intervenisao.

Probao je i Mekić u 35. minuti sa 25 metara, ali budan je bio Hadžikić, te je jako dobro reagovao i sačuvao svoju mrežu.

Šikalo je u 39. minuti imao fenomenalnu priliku. Guliashvili je centriao, sam je Šikalo bio na osam metara, ali Selimović je uspio intervenisati.

U posljednjim trenucima prvog poluvremena Vehabović je probao iz slobodnjaka, ali lopta je završila na vanjskom dijelu mreže.

Prvu priliku u drugom poluvremenu imao je upravo Edo Vehabović. Šutirao je sa nekoliko metara, ali njegov udarac blokira Cocalić.

Kontra Željezničara viđena je u 65. minuti. Amoah je dobro prošao po desnoj strani i šutirao, ali lopta ide pored gola.

Dvije minute kasnije postignut je jedini gol na utakmici. Sjajan dupli pas Vehabovića i Guliashvilija, a ovaj drugi matirao je Muftića.

Najbolju šansu za poravnanje imao je Gasal u 80. minuti, ali sjajno je to odbranio golman Veleža, Hadžikić.

Mogao je Guliashvili potvrditi pobjedu svoje ekipe u 83. minuti, ali sa 14 metara šutira malo preko gola.

Do kraja utakmice domaći fudbaleri nisu uspjeli postići gol i tako doći do poravnanja.

Nakon ovog poraza Željezničar je ostao na 19 osvojenih bodova, a šansu da ih stignu imaju i GOŠK, ali i Tuzla City.

Sa druge strane nakon pobjede na Grbavici ekipa Veleža preskočila je FK Sarajevo i sada imaju dva boda više, ali i utakmicu više.