Vijećnik Čamo nakon požara na Uborku: Vrijeme je za vanrednu sjednicu i konkretne poteze
Nakon požara na deponiji Uborak, vijećnik koalicije Grade moj u Gradskom vijeću Grada Mostara Enis Čamo pozvao je na hitno sazivanje vanredne sjednice Gradskog vijeća kako bi se institucionalno odgovorilo na situaciju i sagledale moguće posljedice po zdravlje građana i životnu sredinu. Poručio je da ovo pitanje ne smije biti predmet političkih obračuna, već zajedničkog i odgovornog djelovanja svih nadležnih institucija i vijećnika u cilju pronalaska konkretnih i dugoročnih rješenja.
– Hitno sazvati vanrednu sjednicu Gradskog vijeća Grada Mostara o deponiji Uborak.
Kao gradski vijećnik Grada Mostara, povodom požara na deponiji Uborak, želim prije svega izraziti duboku zabrinutost zbog situacije kojoj svjedočimo, kao i zbog mogućih posljedica po zdravlje građana, kvalitet života i životnu sredinu.
U ovom trenutku ne želim davati preuranjene ocjene niti upirati prstom u bilo koga pojedinačno. Smatram da je ovo pitanje preozbiljno da bi se koristilo za dnevno-političke obračune. Svi mi, svako u okviru svojih nadležnosti i odgovornosti, moramo preuzeti svoj dio odgovornosti za stanje u kojem se danas nalazimo.
Ono što u ovom trenutku smatram neophodnim jeste hitno sazivanje vanredne sjednice Gradskog vijeća Grada Mostara na temu deponije Uborak. Pozivam gradonačelnika Mostara i predsjednika Gradskog vijeća da bez odlaganja pokrenu proceduru za održavanje sjednice, kako bismo se ozbiljno, odgovorno i institucionalno suočili s problemom koji godinama opterećuje naš grad.
Također, smatram da je krajnje vrijeme da svi gradski vijećnici izađu na teren, posjete Uborak i neposredno se upoznaju sa stvarnim stanjem, razmjerama problema i uslovima u kojima žive građani ovog dijela Mostara.
Umjesto prikupljanja političkih poena putem društvenih mreža i međusobnih optužbi, potrebno je da zasučemo rukave i zajednički radimo na pronalasku konkretnih, održivih i dugoročnih rješenja.
Deponija Uborak nije problem jednog naselja, jedne političke opcije ili jedne institucije. To je problem cijelog Mostara i prema njemu se moramo odnositi odgovorno, ozbiljno i bez politizacije.
Građani od nas očekuju rad, odgovornost i rezultate. Vrijeme je da im to i pokažemo – naveo je vijećnik koalicije Grade moj u Gradskom vijeću Grada Mostara Enis Čamo.

