Legendarni Amerikanac potcjenjuje Zmajeve: “Bolje im je da ne dolaze”
Legendarni američki golman Tim Howard prokomentarisao je par šesnaestine finala Svjetskog prvenstva između njegove reprezentacije SAD i Bosne i Hercegovine.
Legendarni golman Evertona poslao je poruku svojim sunarodnjacima koji nose dres selekcije SAD-a.
“Nosite dres svoje zemlje. Ovo su utakmice koje definišu karijere. Izađite na teren, budite hrabri i pokažite svijetu ko ste”, bila je suština Howardove poruke američkim fudbalerima.
Njegovo obraćanje izazvalo je veliki broj reakcija među američkim navijačima, koji vjeruju da bi upravo iskustvo i motivacija nekadašnjeg reprezentativca mogli dodatno podići atmosferu uoči susreta sa Bosnom i Hercegovinom, a Howard je imao i izjavu koja bi mogla biti motiv Zmajevima.
“Bosna? Iskreno, bolje im je da ni ne sjedaju u avion za San Francisco, jer će selekcija SAD-a uložiti sve da ih propisno razbije”, rekao je Howard.
Zanimljivo je da je Howard prije nekoliko dana bio prilično skeptičan kada su u pitanju ambicije SAD-a na ovom Mundijalu, istakavši da smatra kako je osvajanje titule prvaka svijeta za ovu generaciju “praktično nemoguća misija”, bez obzira na dobar nastup u grupnoj fazi.
Upravo zbog toga njegova nova poruka nosi dodatnu težinu, jer je fokus prebacio isključivo na prvi meč nokaut faze i važnost maksimalne koncentracije protiv Bosne i Hercegovine.
Ova njegova izjava još jedom potvrđuje da su Amerikanci pod velikim pritiskom prolaska dalje, što uopšte nije slučaj sa našim Zmajevima.
Duel Bosne i Hercegovine i Sjedinjenih Američkih Država igra se u šesnaestini finala Svjetskog prvenstva, 2. jula u 02:00h po centralnoevropskom vremenu.
OGLAS

