Ministrica Pozder i gradonačelnik Pavković potpisali ugovor vrijedan 165.000 KM za nastavak izgradnje reciklažnog centra u Širokom Brijegu
Federalna ministrica okoliša i turizma Nasiha Pozder boravila je danas u Širokom Brijegu, gdje se sastala s gradonačelnikom Ivom Pavkovićem. Ovom prilikom potpisan je ugovor o dodjeli sredstava za podršku implementaciji projekta „Izgradnja reciklažnog centra s pretovarnom stanicom – IV faza“, koji se realizira u okviru Programa utroška sredstava za zaštitu okoliša i prirode, te upravljanje otpadom kroz kapitalne transfere drugim nivoima vlasti i fondovima.
Za realizaciju četvrte faze projekta Federalno ministarstvo okoliša i turizma osiguralo je 165.000 KM. Sredstva će biti utrošena za izgradnju nadstrešnice pretovarne stanice, uređenje prometnih površina, postavljanje rubnjaka i kocki na parteru, te nabavku i postavljanje montažnih kontejnera za uredske prostorije, kao i izvođenje radova potrebnih za postavljanje kolske vage.

Tokom posjete ministrica Pozder obišla je lokaciju reciklažnog centra s pretovarnom stanicom, gdje je danas zvanično puštena u rad preša za baliranje otpada. Uz federalnu ministricu su lokaciju obišli gradonačelnik Pavković, direktor Fonda za zaštitu okoliša Federacije BiH Slađan Bevanda, ministar prostornog uređenja, graditeljstva i zaštite okoliša Zapadnohercegovačkog kantona Mate Lončar, kao i predstavnici lokalne vlasti i javnih komunalnih preduzeća.
OGLAS

