Naređena evakuacija stanovništva u blizini mostarske deponije Uborak!
Nažalost, jutros, 24. juna, na deponiji Uborak u Mostaru buknuo je novi požar, a situacija je ponovo alarmantna – vatra prijeti obližnjim naseljima, te je stanovništvu naređena evakuacija!
Naredbu o evakuaciji potvrdio je Mario Kodrić, gradonačelnik Mostaram danas, nakon sjednice Kriznog štaba Grada Mostara, a evakuisani građani bi trebali biti smješteni u prihvatnom centru Salakovac.
On tvrdi da je novi požar na mostarskoj deponiji podmetnut i da su pozvani i MUP i tužilaštvo da se uključe u istragu. Za ove tvrdnje pozvao se na izvještaj policije.
On je stava i kako je situacija u gradu teška, da se slučaj politizira i da sve ide preko leđa građana. “Nemoguće je šta se radi”, ovim je riječima prokomentirao i blokadu lokacije koju su odredili kao pretovarno mjesto s kojeg se odvozi smeće iz grada na deponije u druge dijelove BiH.
Podsjetimo, na deponiji je u ponedjeljak ujutro, 22. juna, oko 9 sati, izbio požar koji se ubrzo proširio te zahvatio skladište, objekte i radne strojeve za reciklažu. Požar je alarmirao sve hitne službe u gradu na Neretvi. Na teren je izašlo 15 vatrogasaca sa sedam vatrogasnih vozila te su svi radnici evakuisani i nisu prijavljeni slučajevi povreda, a tokom dana broj vatrogasaca na Uborku se povećao.
OGLAS

