Borac iz ofsajda do titule prvaka Bosne i Hercegovine, Zrinjski i Velež zadržali svoje pozicije na tabeli

Banjalučki Borac je pobjedom protiv Igmana stigao do svoje treće titule prvaka Bosne i Hercegovine.

Fudbaleri Borca su poslije preokreta savladali Igman 4:3 u utakmici koja će ostati upamćena po suđenju Aleksandra Njegomirovića i njegovih pomoćnika Damira Lazića i Sretena Udovičića.

Ušao je Borac stegnuto u utakmicu, važnost meča kao da im je okovala noge, ali u 32. minuti uspjevaju da pronađu put do gola Aldina Ćemana i povedu 1:0. Novopečeni reprezentativac Bosne i Hercegovine, David Vuković, postigao je svoj prvi gol iz kaznenog prostora u ovoj sezoni, precizno je pogodio po zemlji za slavlje Banjalučana.

Djelovalo je da Borac ima sve u svojim rukama, a onda slijedi fantastičan period od četrdesetak sekundi gostiju iz Konjica koji stižu do dva pogotka. Prvo su izveli brzu kontru, a Belmin Mešinović postiže svoj prvi gol u sezoni, da bi samo što se krenulo sa centra Savo Sušić katastrofalno pogriješio, a Mirsad Ramić taj poklon iskoristio i došao do gola za 2:1.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme na scenu stupa Aleksandar Njegomirović, arbitar iz Prnjavora. Jovo Lukić je bio u prodoru, krenuo u “lažnjak” i okliznuo se, a pored njega je bio Amer Dupovac i to je bilo dovoljno za penal. Loptu je uzeo Jovan Nišić i pogodio za 2:2.

Ipak, pet minuta kasnije Igman vraća vodstvo u svoju korist, Velizar Janketić je sjajno pogodio za vodstvo 3:2. No, odmah u narednom napadu Damir Hrelja vraća izjednačenje, 3:3.

Uspio je Igman stići i do četvrtog gola, Mirsad Ramić je pogodio na asistenciju Velizara Janketića u 60. minuti, ali je sudija Damir Lazić smatrao da je to ofsajd i podigao je zastavicu. Na drugoj strani, to je trebao da uradi Sreten Udovičić, ali je pustio očigledan ofsajd Zorana Kvržića, koji samo par trenutaka nakon što je ušao u igru umjesto Damira Hrelje pogađa za 4:3, što je bio i konačan rezultat.

Borac je ovom pobjedom osvojio titulu prvaka Bosne i Hercegovine, ali pobjeda nad Igmanom definitivno će ostati u sjeni sudije Aleksandra Njegomirovića i njegovih pomoćnika.

Velež 3:3 Gošk

U 32. kolu domaćeg fudbalskog prvenstva, Velež je dočekao GOŠK u hercegovačkom duelu, a gledaoci su uživali jer su vidjeli na kraju šest golova, završeno je rezultatom 3:3.

Počelo je odlično za Velež. U trećoj minuti za 1:0 pogodio je Mlinarić. Velika prilika za Velež u 12. minuti, Suljić šutirao, Šuta u posljednji trenutak blokira i spašava goste.

Nova velika prilika za Velež u 23. minuti, Mlinarić je šutirao, a Vasilj sjajno odbranio.

Nakon prilika za Velež, majstorija Hasukića u 32. minuti. Fudbaler GOŠK-a postigao je autogol za poravnanje na 1:1, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku otvaranje za poželjeti za neutralne gledaoce, dva brza gola na obje strane.

Guliashvili je prvo u 47. minuti na asistenciju Šturma pogodio za 2:1, a minut kasnije uzvraća Ikić i pogađa za 2:2.

Nakon toga bilo je prilika pred oba gola, propustili su i domaći i gosti neke dobre šanse.

U finišu utakmice gol gostiju i hladan tuš na Areni Rođeni. Hasukić je u 89. minuti postigao svoj drugi gol za vodstvo GOŠK-a od 2:3.

Ipak, Velež je poraza spasio Mlinarić svoji drugim golom na utakmici za konačnih 3:3 u trećoj minuti sudijske nadoknade vremena.

Zrinjski 4:0 Tuzla City

Nogometaši Tuzla Cityja su nakon današnjih utakmica Wwin lige Bosne i Hercegovine i zvanično napustili društvo najboljih.

Tuzlaci su poraženi u Mostaru od Zrinjskog rezultatom 4:0 te su tako kolo prije kraja ostali bez teoretskih šansi za ostanak u društvu najboljih.

Ušli su u viši rang u sezoni 2017/2018 kao Sloga Simin Han da bi sada ispali iz društva najboljih kao Tuzla City budući da su u međuvremenu promijenili ime.

Plemići su u vodstvo došli već u 13. minuti susreta kada je pogodio Mario Ćuže da bi rezultat prvog dijela postavio Nardin Mulahusejnović u 43. minuti sa jedanaest metara.

Igrala se 60. minuta kada je Mario Ćuže postigao drugi gol da bi konačan rezultat utakmice postavio Matija Malekinušić 12 minuta poslije.