Na današnji dan 1958.godine otvoren je stadion pod Bijelim Brijegom

Na današnji dan, 1958. godine, utakmicom između FK Velež i FK Željezničar svečano je otvoren stadion Pod Bijelim Brijegom.

U historijskim knjigama je ostalo zapisano da su Rođeni pred 9.000 gledalaca upisali pobjedu rezultatom 2:1, a strijelci su bili Mujić i Zelenika.

Podsjetimo, Velež svoje utakmice više ne igra na stadionu Pod Bijelim brijegom, sada tu igra HŠK Zrinjski.

Mostarci svoje utakmice kao domaćini igraju na stadionu Rođeni

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *