ROĐENI JEDNOM NOGOM VEĆ U EVROPI Pala je i Sloga Doboj u Mostaru

Velež je večeras na stadionu Rođeni savladao Slogu Meridian u susretu 28. kola WWin lige BiH.

Uvodnih petnaestak minuta susreta protekli su bez većih uzbuđenja i izglednih prilika.

Prinudna izmjena za domaćina desila se u 23. minuti, umjesto povrijeđenog Oreča ušao je Vehabović.

Velež je zatim imao nekoliko dobrih prilika, ali istakao se gostujući vratar Šćekić.

Domaćin do prednosti ipak stiže u 29. minuti. Guliashvili je šutirao iz slobodnog udarca sa nekih dvadesetak metara, a lopta je na putu do gola pogodila jednog od igrača u živom zidu te tako prevarila golmana gostiju.

Sloga je prvu ozbiljniju priliku imala u 37. minuti. Grabež je šutirao glavom u petercu, ali je sjajno intervenisao golman domaćih Hadžikić.

U drugom poluvremenu ritam utakmice je dodatno opao. Velež nije imao previše ofanzivnih ambicija nakon sticanja vodstva, dok Sloga nije mnogo toga uspjevala napraviti kako bi izjednačila.

Doduše, Mrkaić je zatresao mrežu Mostaraca u 56. minuti nakon ubačaja Veselinovića, ali pogodak je poništen zbog ofsajda.

Tako je ostalo minimalnih 1:0 za Velež, koji je sve bliže izlasku na evropsku scenu, a Dobojlije se polako udaljavaju od te mogućnosti.

Velež – Sloga Meridian 1:0 (Guliashvili 29′)