Velež pobijedio slavni Shakhtar u Antaliji

Rođeni su danas u prijateljskoj utakmici savladali slavni Shakhtar iz Donjecka, redovnog učesnika Lige prvaka.

Mostarci dolaze do vodstva u 24. minuti. Vehabović je dugim pasom lansirao Guliashvilija u kontranapad, a Gruzijac istrčava pred golmana Rudka i rutinski poentira.

No, svega dvije minute kasnije Tsukanov je izjednačio, i to nakon što je lopta okrznula Oreča i prevarila Hadžikića.

Pred kraj poluvremena Vito Čaić je odbijenu loptu poslao u mrežu Shakhtara za 2:1, ali vrlo brzo je ukrajinski tim ponovo izjednačio, preko Shveda.

Početkom druge polovine meča Velež je opet poveo. Odbrana Shakhtara praktično je poklonila loptu Haskiću, da bi kapiten Rođenih potom matirao Rudka za 3:2.

Prilika je potom bilo na obje strane, ali rezultat se više nije mijenjao. Pobjeda Veleža nad velikanom evropskog fudbala.

Trener Mostaraca Dean Klafurić od prve minute na teren je poslao ovu postavu: Hadžikić, Šturm, Bruno, Zvonić, Oreč, Pršeš, Čaić, Vehabović, Suljić, Guliashvili, Haskić.