Zrinjski pobijedio u mostarskom derbiju, Velež dva puta pogađao stativu

Zrinjski je danas ostvario pobjedu u mostarskom derbiju odigranom Pod Bijelim brijegom, u sklopu 26. kola WWin lige BiH. Plemići su tako nastavili potjeru za liderom Borcem, za kojim zaostaju sedam bodova. Velež, pak, ostaje na trećem mjestu.

Domaći su odmah krenuli agresivno i već u prvoj minuti Bilbija se našao u dobroj prilici, ali je njegov šut izblokiran. Golami je dobro reagovao.

Plemići su pritiskali posljednji bedem Rođenih. To su konkretizirali u devetoj minuti. Nakon prekršaja koji je izborio Memija, lopta je ubačena u šesnaesterac Veleža, Šunjić je spustio loptu glavom za Ćužea, koji matira Hadžikića za 1:0.

Nekoliko minuta poslije kapiten Veleža Nermin Haskić je šutirao glavom, ali je bio neprecizan.

U 20. minuti Čaić je nagazio Bradarića, koji je nekoliko minuta poslije zbog ovog starta morao napustiti teren. Zamijenio ga je Tomislav Kiš.

Najbliži izjednačenju u prvom poluvremenu Velež je bio u 42. minuti. Snažno je Guliashvili pucao iz slobodnog udarca, ali nije imao sreće jer je lopta pogodila stativu.

Na startu drugog poluvremena Bilbija je sjajno poslužio Malekinušića, ali krilni nogometaš Zrinjskog šutira preko gola iz jako dobre pozicije.

Nekoliko minuta kasnije Hrkać je s s gol-linije glavom “skinuo” udarac Kiša.

Potom je uslijedio period Veležove inicijative. Čaić je zatresao mrežu Zrinjskog u 51. minuti, ali signaliziran je ofsajd.

Emir Halilović odlično je šutirao s ruba šesnaesterca u 68. minuti, ali ponovo je stativa bila saveznik Plemića.

Nedugo zatim Malekinušiću se ukazala stopostotna prilika, ali izvrsnom reakcijom Hadžikić je spasio mrežu Rođenih.

Guliashvili je pred kraj meča imao dobru šansu nakon centaršuta Šturma, međutim jedva je zakačio loptu te promašio gol Zrinjskog.

Tičinović u 90. minuti istrčava sam pred Hadžikića, ali ponovo je sjajan bio golman Veleža.

Tako se rezultat više nije mijenjao, ostalo je 1:0 do posljednjeg zvižduka sudije Irfana Peljte.