Zrinjski ‘razmontirao’ GOŠK u Gabeli i ostavio tračak nade za titulu

U posljednjoj utakmici 31. kola WWin lige Bosne i Hercegovine meč u Gabeli su igrali GOŠK i Zrinjski. Gosti iz Mostara slavili su pobjedu rezultatom 4:1.

Prva šansa za goste već u četvrtoj minuti. Ćuže je pokušao, ali Filip Vasilj jako dobro brani njegov pokušaj.

Corda je sjajno šutirao sa 14 metara, no Vasilj je sjajan na golu domaće ekipe, a dvije minute kasnije, u 16. minuti, Savić pogađa stativu.

Zrinjski je nastavio s napadima, šanse su imali Kiš, Ćuže, Ikić, ali do odlaska na odmor nismo vidjeli golove.

Igrala se 50. minuta kada Zrinjski dolazi do vodstva. Abdurahimi je šutirao, Vasilj odbranio, a Ćuže je pospremio loptu u mrežu.

Samo minut kasnije novi gol u mreži domaćih. Abdurahimi je centrirao, Ćuže je usamljen na drugoj stativi. Smirio je loptu i bez problema pogodio za 0:2.

Nakon sat vremena igre sve je bilo gotovo. Kiš je šutirao s 18 metara, Vasilj je bio na lopti, ali nije uspio odbraniti.

Dvije minute kasnije GOŠK postiže utješni gol preko Miličevića. Prvo je Marić dobro odbranio, onda jedan igrač domaće ekipe šutira, lopta se od stative odbija Miličeviću koji s nekoliko metara pogađa.

Pet minuta prije kraja vidjelo smo dobar pokušaj Čoke. Odlazi malo pored gola, tako da nije bilo previše drame i neizvjesnosti u posljednjim minutama utakmice.

Zrinjski je samo u nadoknadi stigao i do trećeg pogotka. S desne strane je ubacio Abdurahimi, a Jukić glavom postiže gol i zatvara utakmicu.

Ostaje sada tračak neizvjesnosti pred posljednja dva kola. Zrinjsk je drugi i za vodećim Borcem zaostaje pet bodova, a u narednom kolu dočekuje Tuzla City.

GOŠK ima pet bodova iznad Tuzla Cityja koji je na 11. mjestu koje vodi u niži rang. U idućem kolu gostuje kod Veleža.